top of page

חסכון


אילוסטרציה: Shutterstock

Shutterstock

ברגע שהחלטתם להתחיל שינוי כלשהו, עליכם לגבש החלטה על תקציב. לרוב יש פער בין התקציב לבין העלות המשוערת של השינוי שלנו, מה שנקרא "פער בין הרצוי למצוי". כדי לגשר על פער הזה יש כמה אפשרויות של חסכון.

נכון

  • אחת הדרכים לעשות זאת היא לבצע קודם כל את הדברים הדחופים באמת ולדחות את שאר הדברים לממועד שבו תוכלו להרשות לעצמכם. ככה תוכלו להביא את פרויקט לרמת הגימור הרצויה אבל בשלבים. רק תיזהרו מדברים זמניים או לא גמורים שיתכן וישארו קבועים.. לצורך כך תקפידו לקבוע לוחות הזמנים של השלבים מראש, ותתכוננו לעמוד בהם.

  • יתכן שעלויות המופרזות עשויות להעיד על כך שהגזמתם בתכנון ויש לפשט אותו, תעברו שוב על הרעיונות עם האדריכלית או מעצבת שלכם ותבחנו אפשרויות אחרות להגיע לתוצאה רצויה בפחות כסף. חסכון מהסוג היצירתי והפתרון שיתקבל יכול להיות נקי ואלגנטי אף יותר מהתכנון המקורי.

חסכון שגוי הוא זה שגורם בסופו של דבר להוצאות גדולות יותר!

לא נכון

הוזלה ע''י בחירת החומרים באיכות ירודה, ויתור על יעוץ מקצועי, בחירת אנשי מקצוע לא מקצועיים וביצוע עצמי של עבודה שאינכם יודעים לעשות, עלולים להכניס אותכם להוצאות כלכליות נוספות.

  • מחירי החומרים מהווה בדרך כלל חלק משמעותי מעלות השיפוץ וקיים פיתוי לשני כיוונים בתחום זה: או להתפשר או להפריז. אם בחרתם גימורים יוקרתיים מאוד יתכן ותמצאו חלופות דומות במחירים נמוכים בהרבה, אך יחד עם זאת יש גבול להוזלה. חומרים שאינם עומדים בתקן, מתנהגים בצורה גרועה או עם אורך חייהם קצר מאוד ויתכן שתצטרכו לפרק ולעשות הכל מהתחלה ותשלמו כפול.. לדוגמה קרמיקה לחיפוי שמתחילה להיסדק בזמן הייבוש על הקיר, או צבע עם רמת הכיסוי נמוכה אשר דורש הרבה יותר שכבות לכיסוי השטח..

  • פיתוי נוסף הוא וויתור על יעוץ מקצועי, לרוב זה נובע מתפיסה מוטעת לגבי תפקידם האמיתי של בעלי המקצוע. ארכיטקים, מהנדסים או מעצבים טובים יכולים לחסוך לכם זמן, טרחה וכסף בכך שיעשו סדר בראש שלכם, יצפו בעיות אפשריות בעתיד, ימנעו מטעויות של מתחילים, יחסכנו את זמן החיפושים אחר המוצרים הרלוונטיים, יבצעו פיקוח קפדני על הקבלן ויסדירו אישורים חוקיים.

  • באותה המידה זה מתייחס לבחירת הקבלנים לא מקצועיים- אחת הטעויות הנפוצות. לעיתים קשה לנו לקבל עובדה שאנשי מקצוע טובים לא זולים, נקודה. מנסיון אישי יכולה להגיד שקבלנים שאינם מקצועיים עולים לנו יותר וגורמים לנו תסכול שלא שווה את זה.

  • דרך נוספת לחסכון היא להפחית את עלות העבודה ולבצע דברים לבד. אני אישית תמיד מעדיפה לעשות דברים לבד(כמובן את אלה שאני באמת יודעת לעשות)... רק אתם יכולים להעריך נאמנה את רמת הכישורים שלכם, לכן היזהרו מעודף ביטחון העצמי שנובע מהצעות מחיר קבלן גבוהות מידי. אם תכננתם מהתחלה לשכור איש מקצוע, כדאי שתאמינו בהרגשה הפנימית הראשונית שהיתה לכם, ותחפשו דרכים אחרות לחסוך.

פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש לפי תגיות
עקבו אחרי
  • Pinterest Social Icon
  • Facebook Basic Square
bottom of page